قیمت روغن زیتون + خرید روغن زیتون فرابکر و فروش روغن زیتون مالشی

یکی از محبوب ترین روغن ها در هنگام پخت و پز، روغن زیتون فرابکر است که انواع مختلف آن از جمله روغن مالشی با قیمت مناسبی خرید و فروش می شود. بسیاری  از افراد در رژیم های غذایی خود از این روغن استفاده می کنند چرا که برای سلامتی بسیار مفید بوده و انسان را از بسیاری از بیماری ها مصون می دارد.

اگر روغن زیتون واقعا فرابکر باشد، طعم بسیار خوبی درد و سرشار ار آنتی اکسیدان های فنلی می باشد که بسیار مفید است. مهم ترین مواد سازنده روغن زیتون، تری گلیسرول ها می باشند که باعث شده اند این روغن دارای مقادر کمی چربی آزاد مانند گلسیرول ها و رنگدانه ها باشد.

روغن زیتون حاوی اسید اوئلیک بیشتر و اسید لینولینک کمتری نسبت با سایر روغن ها است. روغن زیتون هایی که در نواحی سرد تولید می شوند بیشتر از روغن های نواحی گرم شامل اسید های چرب اشباع نشده هستند چرا که این روغن در برابر گرما تجزیه می شود.

قیمت روغن زیتون

کیفیت روغن های زیتون با یکدیگر متفاوت می باشد به این صورت که هر چه طبیعی تر و با کیفیت تر باشند، از قیمت بیشتری هم برخوردار هستند. همچنین روغن زیتون در رژیم های مدیترانه ای نیز حضور موثر و پر رنگی دارد. روغن زیتون یکی از فراورده های میوه درخت زیتون می باشد که فرایند تولیدی تقریبا آسانی دارد و به این گوه می باشد که دانه های زیتون را می فشارند تا روغن آن به آرامی خارج شود.

این روغن در سه درجه کیفی بکر، فرابکر و تصفیه شده موجود می باشد که از قیمت متفاوتی نیز برخوردار هستند. روغن های بکر و فرابکر بسیار با کیفیت هستند و طعم و مزه عالی دارند چرا که عصاره آن ها از روش های طبیعی به دست آمده است و در تولید فرآوری کمتری را تجربه کرده اند.

روغن زیتون در طی فرایند ای مختلفی به دست می آید که هر چه این فرایند بهینه تر باشد، کیفیت نهایی روغن نیز بیشتر می شود. اولین مرحله برداشت زیتون می باشد که به دو صورت انجام می شود و در روش اول از میله های چوبی استفاده می کنند و با آن ها به میوه ها ضربه می زنند تا میوه بر روی پارچه ای که بر زیر درخت پهن شده است بریزد.

در این روش میوه ها تا حدی زیادی آسیب میبینند به همین دلیل امروزه از آن استفاده نمی کنند. در روش دوم از دستگاه های مخصوص استفاده می کنند که دارای ارتعاش های مکانیکی است و بازو های لرزاننده دارد.

قیمت روغن زیتون

در زمان برداشت زیتون بهداشت باید کاملا رعایت شود و بر اساس کیفیت زیتون ها از هم جدا می شوند. مرحله دوم فرایند تولید روغن زیتون تمیز کردن و آسیاب زیتون ها است که قبل از ریختن به داخل قیف ها بایستی با آب شستشو دهند. برای اینکه زیتون تخمیر نشود، در همان روز آن را آسیاب می کنند. زیتون را ابتدا خمیر می کنند و سپس به مخلوط کن انتقال می دهند و این خمیر باید 24 تا 72 ساعت داخل دستگاه بماند تا روغن آن جدا شود.

در مرحله سوم از طریق فرایند سانتریفیوژ تفاوت چگالی، روغن، آب و جامدات را مشخص و جدا می کنند و روغنی که به دست می آید  دارای کمی ناخالصی است که در فرایند تصفیه نهایی از بین می رود. در مرحله چهارم کیفیت روغن زیتون را کنترل می کنند و این کار را پرسنلی که متخصص هستند انجام میدهند و بعد از ارزیابی روغن ها را طبقه بندی می کنند.

مرحله پنجم بسته بندی روغن های زیتون است که درجه کیفیت های مختلف، بسته بندی های مختلفی نیز دارند. برای بسته بندی روغن بکر و فرابکر از شیشه استفاده می کند و مابقی روغن ها را با pet بسته بندی می کنند.

خرید روغن زیتون فرابکر

افرادی که قصد خرید روغن زیتون از جمله روغن زیتون فرابکر را دارند بایستی ویژگی های آن را به صورت کامل بشناسند. روغن زیتون دارای اسید های چرب غیر اشباع می باشد که می توانیم به 73 درصد اسید چرب تک غیر اشباع، 11 درصد اسید چرب با چند پیوند دوگانه و 14 درصد اسید چرب اشباع اشاره کنیم. این روغن قابلیت پخت و پز در دماهای بالا را دارند.

خرید روغن زیتون فرابکر

روغن فرابکر از فشار اولیه ای که به زیتون وارد می شود تولید می شود و به همین دلیل مقدار زیادی آنتی اکسیدان و ویتامین E دارد. این اکسیدان ها و ویتامین به افراد کمک می کنند تا از بیماری های مزمنی که احتمال شیوع آن ها وجود دارد پیشگیری کنند.

افرادی که در کشورهای مدیترانه ای زندگی می گنند در برنامه غذایی خود از روغن زیتون استفاده می کنند و به همین آمر ابتلا به سرطان بالایی دارند. در واقع انتی اکسیدان ها در مبارزه با آسیب های سلولی نقش مهمی دارند و از سرطان پیشگیری می کنند  و همچنین با التهاب ها مبارزه می کنند و بیماری های قلبی را کاهش می دهند.

روغن زیتون در برابر سرخ شدن و قرار گرفتن در دمای بالا از خود مقاومت بسیار خوبی نشان می دهد ولی در روغن های معمولی وقتی اکسیژن وارد آن ها می شود ترکیبات خطرناکی را به وجود می آورند. روغن زیتون نقطه دود تقریبا بالایی دارد یعنی وقتی به روغن های مختلف به نقطه دود می رسند و تجزیه می شوند، ترکیبات مضری را تولید می کنند اما روغن زیتون وقتی به این درجه برسد این نقطه دود را کاهش می دهد و اسیدهای چرب بیشتری را تولید می کند.

فروش روغن زیتون مالشی

بسیاری از مراکز به فروش روغن زیتون مالشی می پردازند چرا که این روغن ها سرشار از خواص هستند و افراد نسبت به استفاده آن از خود تمایل نشان می دهند. روغن زیتون برای رشد مو و تقویت پیاز مو بسیار مفید است و از ریزش مو، شوره سر، پوسته پوسته شدن کف سر جلوگیری می کند.

برای این کار ابتدا مقداری از این روغن را بر روی دست بریزید و سپس به آرامی ابتدا ساقه و بعد ریشه مو را ماساژ دهید. بهتر از قبل از این عمل ابتدا کمی روغن را با حرارت غیر مستقیم گرم کنید.

این روغن زیتون برای از بین بردن استری و خستگی بسیار پر کاربرد است و اگر افراد برای ماساژ از آن استفاده کنند به آرامش می رسند. می توانید از این روغن برای آرام کردن دردهای مفصل خود و بهبود گوارش استفاده کنید. فواید بسیار زیادی برای پوست دارد که ضد چین و چرکی، جوانسازی، نرم کنندگی، جلادهندگی پوست و غیره را نام می بریم.

فروش روغن زیتون مالشی

مجموعه  ما قادر است که انواع روغن زیتون را در درجه کیفی های بالا به شما عزیزان ارائه دهد و قیمت هایی که ما در نظر گرفته ایم متناسب با کیفیت روغن است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما