روغن زیتون پالایش شده بی بوی اتکا

قبل از بررسی روغن زیتون پالایش شده بی بوی اتکا باید بگوییم که جهان امروز چه در فعالیت های صنعتی و چه در امورات خانگی، با دنیای روغن ها عجین شده و زندگی بدون آن ها با مشکل روبرو خواهد شد. این روغن ها عبارتست از روغن های صنعتی برای ماشین آلات نظیر روغن موتور و ترمز، روغن های گیاهی برای مصارف درمانی یا خوراکی نظیر روغن بنفشه و روغن نارگیل و بسیاری از روغن ها که صرفا برای پخت و پز در کارخانجات تولید می شوند بوده که از میان آن ها نیز به روغن گل آفتاب گردان و روغن کلزا می توان اشاره کرد.

روغن زیتون پالایش شده اتکا

روغن زیتون پالایش شده اتکا یکی از سالم‌ترین روغن‌های طبیعی در داخل کشور به شمار می رود. مصرف کنندگان این نوع روغن درجه یک و ممتاز به راحتی می‌توانند در بسیاری از امورات مرتبط با آشپزی نظیر سرخ کردن مواد غذایی، پخت و پز انواع برنج و خورش، ترکیبات ماکارونی، پاستا، فتوچینی، نودل و سالاد، همینطور در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی از این نوع روغن زیتون استفاده کنند.

طبق چیزی که از قبل گفتیم روغن زیتون روغنی است با بوی علف تازه و یا بوی میوه زیتون و مشخص است که بخشی از افراد جامعه که سلیقه ای متفاوت دارند، به دنبال روغن زیتونی بدون بو و یا به اصطلاح تصفیه شده می گردند. روغن زیتون پالایش شده اتکا این محصول را برای این قشر از دوستان که هم دوست دارند روغن زیتون پالایش شده بدون بو مصرف کنند و هم بویی از روغن زیتون به مشامشان نرسد روانه بازار کرده است.

این نکته قابل عرض است که کیفیت روغن زیتون های پالایش شده نسبت به سایر انواع روغن زیتون های با بو (بکر و یا فرابکر)، در سطح پایین تری قرار دارد و دلیل آن هم  این است که طی این پروسه و یا فرایندی که روغن از بودار به بی‌بو تبدیل می شود، ساختار چربی روغن زیتون تغییری نمی‌کند اما متاسفانه بسیاری از خواص آن نظیر ویتامین‌ها، اسیدهای چرب غیر اشباع، آنتی اکسیدان، ترکیبات پلی فنلی و املاح معدنی از دست می رود، اما با این حال همچنان از سایر روغن‌های گیاهی همچون ذرت، سویا و آفتابگردان بسیار مناسب تر و سالم تر است.

در ارتباط با روغن زیتون بی بو یا بودار باید به این نکته اساسی اشاره کرد که روغن زیتون در اصل بودار است و به این نوع روغن زیتون که در آن هیچ گونه دستکاری و پالایش صورت نگرفته باشد، روغن زیتون بکر و یا فرابکر می گویند که به باور کارشناسان تغذیه، بهترین نوع روغن زیتون، روغن زیتون های پالایش نشده یا بکر می باشد.

حال این سوال مطرح می شود که اگر روغن زیتون خوب تنها نوع بودار آن باشد، پس چرا شرکت های تولید کننده بخشی از خط تولید خود را به تولید روغن زیتون پالایش شده بی بو اختصاص می دهند؟ برای جواب به این سوال بهتر است که در ابتدا آشنایی بیشتری با هر بخش از مراحل مختلفی که روی یک محصول اولیه یعنی زیتون انجام می گیرد آشنا شویم تا بهتر بتوانیم به جمع بندی و بررسی عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت یک روغن زیتون بپردازیم.

روغن زیتون پالایش شده اتکا

روغن زیتون بی بوی اتکا

بهترین شرایط برای نگهداری روغن زیتون بی بو اتکا، قراردادن محصول خریداری شده در فضاهای تاریک و خنک می باشد. در ضمن این نکته بسیار حائز اهمیت است که بدانیم استفاده از بطری‌های تیره به حفظ بهتر تازگی بودن روغن زیتون کمک شایانی می کند.

علاوه بر این بهتر است تا محل روغن زیتون خریداری شده بی بو اتکا را تغییر ندهید و از همان شیشه که روغن داخل آن ریخته شده استفاده کنید و در آخر به خاطر بسپارید که محافظت از این روغن در برابر گرما، نور یا رطوبت و خریداری به اندازه ای که مورد مصرف خانوار شماست از نکاتی قابل توجه و حائز اهمیت به حساب می آید.

قابل تصور است که از میان روغن های نام آشنایی که ما با آنها سروکار داریم، هر روغنی که مصرف گسترده تری در زندگی ما داشته باشد، هم خریدار بیشتری خواهد داشت، و هم رقابتی جذاب از لحاظ قیمت، بسته بندی یا همان پکیجینگ، رنگ روغن زیتون، نوع تصفیه و یا پالایش، بدون بو یا با بودن محصول و بسیاری عوامل دیگر را نیز در میان تامین کنندگان آن شاهد هستیم. به عنوان مثال از روغن کنجد هم به عنوان افزودنی در سالادها استفاده می شود و هم در پخت و پز به کار گرفته می شود.

روغن زیتون نیز از این قاعده فوق مستثنی نیست. در میان همه اقشار جامعه به خوبی جا افتاده است که اگر به دنبال یک وعده‌ی غذایی سالم و سبک هستند و یا به دنبال طعم دهنده‌ای مقوی و سالم برای انواع سالاد خود هستند، روغن زیتون انتخاب خوبی است که با عطر و طعم متمایز خود به غذاهایی که شاید مزه آن ها برای ما به تکرار افتاده است، مزه ای دوباره و جدید بدهد و در ضمن تهدیدی برای سلامتی ما نیز نباشد.

روغن زیتون بی بوی اتکا

قیمت روغن زیتون پالایش شده اتکا

در این بخش بنا داریم تا به بررسی قیمت روغن زیتون پالایش شده اتکا و عوامل تاثیرگذار بر آن بپردازیم تا هم با انواع این روغن زیتون ها آشنا بشیم و هم به طور کلی بفهمیم که قیمت یک شیشه روغن زیتون تصفیه شده به چه عواملی بستگی دارد.

همانطور که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم روغن زیتون انواع مختلفی دارد که اگر بخواهیم به اختصار به آن ها بپردازیم دسته اول روغن زیتون فرابکر (بهترین و مرغوب‌ترین نوع روغن زیتون که برای مصارف خوراکی همچون اضافه کردن به سالاد و همینطور درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.)، بکر(برای سرخ کردن بادمجان، کدو، سبزیجات، قارچ، سیب زمینی، پیاز و…)، لامپانت (مناسب برای مصارف صنعتی) و روغن زیتون تصفیه شده (انتخاب افرادی که با بوی روغن زیتون اصل مشکل دارند و همینطور انتخاب کشاورزان و صاحبان باغ های زیتون برای کسب درآمد بیشتر) می باشد.

قیمت روغن زیتون پالایش شده اتکا

طبیعی است همانطور که از دسته بندی نیز مشخص است هرچه از سمت روغن زیتون فرابکر به سمت روغن زیتون پالایش شده بدون بو برویم قیمت روغن زیتون کاهش می یابد. ما در این مجموعه همه انواع روغن ها را جهت رفاه حال خریداران فراهم نموده ایم و با بهترین کیفیت در اختیار شما مشتریان قرار می دهیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما